GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffekoppar med fat 9255081
*
nr 925 5081
Kaffekoppar med fat
6 + 6 st. Gefle, bland annat. "Fontana"
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 18:47:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 14:58:03
1
100 kr
12/11 21:53:07
2
250 kr
16/11 00:43:45
3
200 kr
16/11 00:43:45
2
250 kr (Budbetjänt)
16/11 23:34:12
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffekoppar med fat svensk keramik svenska keramiker
-
6068 Kaffeservis
3 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet, helblond. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:41
-
6235 Kaffeservis
Goebel, 14 del
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:03
-
6236 Kaffeservis
Rosenthal, Maria, ca 45 del
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:18
-
5402 Kaffeservisdelar
Royal Copenhagen, Blå Blomst, 27 del
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:26
-
6225 Mat / kaffeser..
70 delar, ca, KPM
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:13
-
5297 Matservis
Rörstrand, Impero, ca 60 del
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
*
Kaffekoppar med fat
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 925 5081
Kaffekoppar med fat
6 + 6 st. Gefle, bland annat. "Fontana"
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/11 14:58:03 | 1 | 100 kr |
12/11 21:53:07 | 2 | 250 kr |
16/11 00:43:45 | 3 | 200 kr |
16/11 00:43:45 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
16/11 23:34:12 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
17 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffekoppar med fat svensk keramik svenska keramiker
-
6068 Kaffeservis
3 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet, helblond. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:41 -
6235 Kaffeservis
Goebel, 14 del
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:03 -
6236 Kaffeservis
Rosenthal, Maria, ca 45 del
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:18
-
5402 Kaffeservisdelar
Royal Copenhagen, Blå Blomst, 27 del
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:26 -
6225 Mat / kaffeser..
70 delar, ca, KPM
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:13 -
5297 Matservis
Rörstrand, Impero, ca 60 del
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12